Details
| Storage Temp | Store in a refrigerator at temperatures between 2°C to 8°C |
|---|---|
| PDQ Type | Solution |
| Brand | CPA Chem |
Price: $53.00
Size: 1mL
| Storage Temp | Store in a refrigerator at temperatures between 2°C to 8°C |
|---|---|
| PDQ Type | Solution |
| Brand | CPA Chem |
| Components | Tribromomethane (Bromoform) [CAS:75-25-2] ; Chloroform [CAS:67-66-3] ; Bromodichloromethane [CAS:75-27-4] ; Dibromochloromethane [CAS:124-48-1] |
|---|---|
| Storage Temp | Store in a refrigerator at temperatures between 2°C to 8°C |
| PDQ Type | Mixture |
| Brand | CPA Chem |
| Components | 1, 1-Dichloroethane [CAS:75-34-3] ; 1, 1-Dichloroethene [CAS:75-35-4] ; cis-1, 1-Trichloroethane [CAS:71-55-6] ; 1, 2, 2-Dibromoethane [CAS:106-93-4] ; 1, 2-Dichloroethane [CAS:107-06-2] ; 1, 2-Dichloroethene [CAS:156-59-2] ; trans-1, 2-Dichloroethene [CAS:156-60-5] ; 1, 2-Tetrachloroethane [CAS:630-20-6] ; 1, 2-Tetrachloroethane [CAS:79-34-5] ; Tetrachloroethene [CAS:127-18-4] ; 1, 2-Trichloroethane [CAS:79-00-5] ; Trichloroethene [CAS:79-01-6] ; Vinylchloride [CAS:75-01-4], Chloroethane [CAS:75-00-3] ; 1 |
|---|---|
| Storage Temp | Store in a freezer at -18°C or below |
| PDQ Type | Mixture |
| Brand | CPA Chem |
| Storage Temp | Store in a refrigerator at temperatures between 2°C to 8°C |
|---|---|
| Brand | CPA Chem |
| Storage Temp | Store in a refrigerator at temperatures between 2°C to 8°C |
|---|---|
| PDQ Type | Solution |
| Brand | CPA Chem |
| Storage Temp | Store in a refrigerator at temperatures between 2°C to 8°C |
|---|---|
| PDQ Type | Solution |
| Brand | CPA Chem |
| Storage Temp | Store in a refrigerator at temperatures between 2°C to 8°C |
|---|---|
| PDQ Type | Solution |
| Brand | CPA Chem |
| Formula | C12Cl10 |
|---|---|
| Mol. Wt | 498.66 g/mol |
| Storage Temp | 20 °C |
| PDQ Type | Solution |
| Brand | HPC Standards |
| Storage Temp | Store in a refrigerator at temperatures between 2°C to 8°C |
|---|---|
| PDQ Type | Solution |
| Brand | CPA Chem |
| Storage Temp | Store in a refrigerator at temperatures between 2°C to 8°C |
|---|---|
| PDQ Type | Solution |
| Brand | CPA Chem |
| Formula | C12Cl10 |
|---|---|
| Mol. Wt | 498.66 g/mol |
| Storage Temp | 20 °C |
| PDQ Type | Solution |
| Brand | HPC Standards |
| Storage Temp | Store in a refrigerator at temperatures between 2°C to 8°C |
|---|---|
| PDQ Type | Solution |
| Brand | CPA Chem |