Details
| Storage Temp | Store in a refrigerator at temperatures between 2°C to 8°C |
|---|---|
| PDQ Type | Solution |
| Brand | CPA Chem |
Price: $76.90
Size: 1mL
| Storage Temp | Store in a refrigerator at temperatures between 2°C to 8°C |
|---|---|
| PDQ Type | Solution |
| Brand | CPA Chem |
| Components | 2, 3, 4-Trimethylbenzene [CAS:95-63-6] ; 1, 5-Trimethylbenzene [CAS:108-67-8] ; m-Xylene [CAS:108-38-3] ; o-Xylene [CAS:95-47-6] ; p-Xylene [CAS:106-42-3] |
|---|---|
| Storage Temp | Store in a refrigerator at temperatures between 2°C to 8°C |
| PDQ Type | Mixture |
| Brand | CPA Chem |
| Components | Bromodichloromethane [CAS:75-27-4] ; Tribromomethane (Bromoform) [CAS:75-25-2] ; Dibromochloromethane [CAS:124-48-1] ; Chloroform [CAS:67-66-3] |
|---|---|
| Storage Temp | Store in a refrigerator at temperatures between 2°C to 8°C |
| PDQ Type | Mixture |
| Brand | CPA Chem |
| Storage Temp | Store in a refrigerator at temperatures between 2°C to 8°C |
|---|---|
| PDQ Type | Solution |
| Brand | CPA Chem |
| Storage Temp | Store in a refrigerator at temperatures between 2°C to 8°C |
|---|---|
| PDQ Type | Solution |
| Brand | CPA Chem |
| Storage Temp | Store in a refrigerator at temperatures between 2°C to 8°C |
|---|---|
| Brand | CPA Chem |
| Storage Temp | Store in a refrigerator at temperatures between 2°C to 8°C |
|---|---|
| PDQ Type | Solution |
| Brand | CPA Chem |
| Formula | C12Cl10 |
|---|---|
| Mol. Wt | 498.66 g/mol |
| Storage Temp | 20 °C |
| PDQ Type | Solution |
| Brand | HPC Standards |
| Formula | C12Cl10 |
|---|---|
| Mol. Wt | 498.66 g/mol |
| Storage Temp | 20 °C |
| PDQ Type | Solution |
| Brand | HPC Standards |
| Storage Temp | Store in a refrigerator at temperatures between 2°C to 8°C |
|---|---|
| PDQ Type | Solution |
| Brand | CPA Chem |
| Storage Temp | Store in a refrigerator at temperatures between 2°C to 8°C |
|---|---|
| PDQ Type | Solution |
| Brand | CPA Chem |
| Formula | C12Cl10 |
|---|---|
| Mol. Wt | 498.66 g/mol |
| Storage Temp | 20 °C |
| PDQ Type | Solution |
| Brand | HPC Standards |