Details
| Formula | C12H14O4 |
|---|---|
| Mol. Wt | 222.24 g/mol |
| Storage Temp | 20 °C |
| PDQ Type | Neat |
| Brand | HPC Standards |
Price: $56.70
Size: 500mg
| Formula | C12H14O4 |
|---|---|
| Mol. Wt | 222.24 g/mol |
| Storage Temp | 20 °C |
| PDQ Type | Neat |
| Brand | HPC Standards |
| Formula | C14H14O2 |
|---|---|
| Mol. Wt | 214.26 g/mol |
| Storage Temp | 4 °C |
| PDQ Type | Neat |
| Brand | HPC Standards |
| Formula | C18H30O3 |
|---|---|
| Mol. Wt | 294.43 g/mol |
| Storage Temp | 4 °C |
| PDQ Type | Solution |
| Brand | HPC Standards |
| Storage Temp | Store in a refrigerator at temperatures between 2°C to 8°C |
|---|---|
| PDQ Type | Neat |
| Brand | CPA Chem |