Details
| Storage Temp | Store in a refrigerator at temperatures between 2°C to 8°C |
|---|---|
| PDQ Type | Neat |
| Brand | CPA Chem |
Price: $53.40
Size: 100mg
| Storage Temp | Store in a refrigerator at temperatures between 2°C to 8°C |
|---|---|
| PDQ Type | Neat |
| Brand | CPA Chem |
| Storage Temp | at temperatures between 15°C to 25°C, Store under normal laboratory conditions |
|---|---|
| PDQ Type | Neat |
| Brand | CPA Chem |
| Storage Temp | at temperatures between 15°C to 25°C, Store under normal laboratory conditions |
|---|---|
| PDQ Type | Neat |
| Brand | CPA Chem |
| Components | 10, 11, 13, 14, 14-Eicosadienoic acid methyl ester [CAS:61012-46-2] 200ug/ml ; Eicosanoic acid-methyl ester [CAS:1120-28-1] 400ug/ml ; cis-11, 16, 16-Docosadienoic acid methyl ester [CAS:61012-47-3] 200ug/ml ; cis-4, 17-Eicosatrienoic acid methyl ester [CAS:55682-88-7] 200ug/ml ; cis-8, 19-Docosahexaenoic acid methyl ester [CAS:2566-90-7] 200ug/ml ; Docosanoic acid-methyl ester [CAS:929-77-1] 400ug/ml ; Dodecanoic acid-methyl ester [CAS:111-82-0] 400ug/ml ; cis-11, 7, 8, Decanoic acid methyl ester [CAS:110-42-9] 400ug/ml ; cis-13 |
|---|---|
| Storage Temp | Store in a freezer at -18°C or below |
| PDQ Type | Mixture |
| Brand | CPA Chem |
| Formula | C18H36O2 |
|---|---|
| Mol. Wt | 284.48 g/mol |
| Storage Temp | 20 °C |
| PDQ Type | Solution |
| Brand | HPC Standards |
| Formula | C18H36O2 |
|---|---|
| Mol. Wt | 284.48 g/mol |
| Storage Temp | 20 °C |
| PDQ Type | Neat |
| Brand | HPC Standards |