Details
| Formula | C14H22O |
|---|---|
| Mol. Wt | 206.32 g/mol |
| Storage Temp | 20 °C |
| PDQ Type | Solution |
| Brand | HPC Standards |
Price: $49.40
Size: 1mL
| Formula | C14H22O |
|---|---|
| Mol. Wt | 206.32 g/mol |
| Storage Temp | 20 °C |
| PDQ Type | Solution |
| Brand | HPC Standards |
| Formula | C25H20O2 |
|---|---|
| Mol. Wt | 352.43 g/mol |
| Storage Temp | 4 °C |
| PDQ Type | Neat |
| Brand | HPC Standards |
| Formula | C14H14O2 |
|---|---|
| Mol. Wt | 214.26 g/mol |
| Storage Temp | 4 °C |
| PDQ Type | Neat |
| Brand | HPC Standards |
| Formula | C14H22O |
|---|---|
| Mol. Wt | 206.32 g/mol |
| Storage Temp | 20 °C |
| PDQ Type | Solution |
| Brand | HPC Standards |
| Storage Temp | Store in a refrigerator at temperatures between 2°C to 8°C |
|---|---|
| PDQ Type | Solution |
| Brand | CPA Chem |
| Formula | C14H22O |
|---|---|
| Mol. Wt | 206.32 g/mol |
| Storage Temp | 20 °C |
| PDQ Type | Neat |
| Brand | HPC Standards |